PostPhoto

راهنمای پرداخت اینترنتی

پرداخت اینترنتی چیست؟

پرداخت اینترنتی به واریز پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود، به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از درگاه های اینترنتی خرید کرده و پول آن را همان موقع به صورت آنلاین پرداخت نماید.

فرآیند پرداخت اینترنتی:

مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قرارداد همکاری عقد نموده و بدین ترتیب پول با همکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب سایت واریز می شود.

در حال حاضر تمامی بانک ها این امکان را فراهم نموده تا افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. به طوری که این بانک ها به عنوان درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gateway عمل می کنند.

به این ترتیب شما پس از اطمینان از کالا یا سرویس سایت مورد نظر خود، می توانید هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

 

موارد لازم جهت انجام خرید اینترنتی:

  • شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت بانکی

این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است.

 

  • رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه های خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه نموده و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

2- به شعب بانکی کارت مورد نظر خود مراجعه نموده و از متصدی امور بانکی تقاضای دریافت رمز خرید اینترنتی نمایید.

 

  • کد CVV2

کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4 رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت های بانکی حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

 

  • تاریخ انقضاء

تاریخ انقضاء نیز روی تمامی کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از عدد 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

 

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک ها به گونه ای طراحی شده که ایمن و ساده باشد و کاربران در استفاده از آن دچار سردرگمی نشوند. با این وجود ممکن است گاهی اوقات با قطع شدن ارتباط اینترنتی یا عدم ارتباط با سرور بانک، مشکلاتی برای خریداران ایجاد شود. اگر ارتباط آنلاین شما پیش از ورود به صفحه تایید پرداخت دچار مشکل شود و یا به هر دلیل خرید شما به سایت کارما کارت ارجاع نشود، مبلغ کسر شده از حساب، به صورت امانت نزد بانک واسط باقی می ماند و حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به حساب شما باز خواهد گشت.
در غیر اینصورت با بخش پشتیبانی سایت کارما کارت تماس گرفته و کارشناسان ما در اسرع وقت مبلغ کسر شده را پیگیری و مشکل به وجود آمده را بر طرف مینمایند.