قوانین خدمات کارما کارت

ماده1- تعاریف

تعاریف و اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته دارای معانی به شرح زیر است:

۱-۱ -شرکت: شرکت کارسازان آرمانی امیرکبیر که نسبت به ارائه خدمات کارما کارت اقدام می‌کند.

۱-۲ -اپلیکیشن: نرم­افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات کارما کارت، حق استفاده موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد.

۱-۳- کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از خدمات کارما کارت بهرمند می‌شود.

۱-۴- حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات کارما کارت در اپلیکیشن کارما ایجاد کرده‌اند.

۱-۵ –محرمانگی اطلاعات: اطلاعاتی که توسط خود کاربران در اختیار کارما کارت قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران در نرم­افزار وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره­برداری از خدمات کارما کارت در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به خرید اعم از زمان خرید، موقعیت مکانی مبدا و مقصد، موقعیت مکانی کاربر و غیره.

۱-۶- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون مدنی، قانون تجارت الکترونیکی، کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد.

 

ماده ۲ - حساب کاربری

۲-۱- کاربران با ثبت نام در کارما کارت می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری کارما کارت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲- برای استفاده از خدمات کارما کارت کاربر باید نام، نام خانوادگی، کد ملی و تلفن همراه خود را در اپلیکیشن ثبت کند.

۲-۳- کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را بصورت صحیح و به‌روز در اپلیکیشن وارد نموده و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد. درصورت اثبات خلاف این موضوع و هرگونه سوء استفاده احتمالی، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

۲-۴-کاربران متعهد می‌گردند صرفا با تلفن همراه خود نسبت به ثبت­نام در اپلیکیشن کارما اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب تلفن همراه تماماً مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

۲-۵- هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری در اپلیکیشن داشته باشد. درصورتی­که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور مجاز خواهد بود.

۲-۶- مسئولیت حفظ و امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است.

۲-۷- تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع می­باشد.

 

ماده ۳ - استفاده از کارما کارت

۳-۱- کاربر می­پذیرد از کارما کارت جهت انجام فعالیت­های غیر قانونی و خلاف عرف جامعه استفاده ننماید و حق انتقال یا فروش آن را به اشخاص دیگر ندارند.

۳-۲- کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آن­ها ارسال نماید و می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود. اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی به موقع به ایشان نرسد.

۳-۳- مسئولیت شرکت کارسازان آرمانی امیرکبیر در خصوص خدمات ارائه شده توسط پذیرندگان، صرفاً معرفی مشتری به فروشگاه می­باشد و مجموعه کارما هیچ­گونه تعهدی نسبت به کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش در باب خدمات یا محصول خریداری شده ندارد و نخواهد داشت.

۳-۴- کاربران می‌پذیرند کارما کارت خدمات بانکداری نبوده و صرفا خدمات نرم‌افزاری است و ارتباط بین کاربران و صنوف را جهت انجام یک خرید فراهم می‌کند.

۳-۵-کاربران موظف می­باشند نسبت به شارژ و تمدید حق الاشتراک کارما کارت اقدام به موقع انجام دهند. در غیر اینصورت کارت بعد از یک سال به صورت خودکار غیرفعال خواهد شد.

۳-۶- کاربر می­تواند جهت مشاهده لیست خدمات کارت به درگاه­های ارتباطی شرکت همچون سایت و پیج اینستاگرام مراجعه نماید.

۳-۷- کاربر صرفا امکان استفاده از کارما کارت را در مراکز طرف قرارداد شرکت طبق شرایط اعلام شده مربوط به هر مرکز را دارند.

صفحه ثبت نام